Logo

O farmě

Farma Žatec, založená v roce 2009, osloví především ty z Vás, kteří máte zájem o zeleninu bez chemikálií v biokvalitě přímo od farmáře, s kterým je možné se na farmě setkat, popř. se i podívat, jak a v jakých podmínkách se možná i Vaše zelenina pěstuje.

Ručně vypěstovanou zeleninu a ovoce dodáváme v bedýnkách do těchto odběrných míst.

Výsledky  z dotazníku našich odběratelů z 18.2.2015  ZDE:

Sortiment nabízené zeleniny a ovoce za poslední rok lze si prohlednout v archivu dle jednot. odběrných dnů.

Zeleninu je možné reklamovat viz ZDE:

Vlastní farma se nachází přímo v Žatci v ulici Lounská 78. Tvoří ji dvoupatrový dům s rekonstruovanou oranžovou fasádou a pole o rozloze 1,3 ha s velmi kvalitní půdou a s dostatkem kvalitní vody. Farma na mapě ZDE.

Každým Vaším nákupem - objednávkou zeleniny aj.  podporujete také soběstačnost regionu v produkci kvalitních potravin, čím  klesá naše závislost na dovozech ze zahraničí. Kdo nám zaručí, že v případě krizových situaci ( sucha, záplavy, aj.) budou velkoprodejny plné potravin. kdy si pěstitelé ze Španělska, Německa nedostatkové potraviny nechají radši pro sebe. Všechny velkoprodejny (Kaufland, Spar, Tesco aj) mají  majitele z  ciziny.

Dále prosím porovnejme ???? Do jaké míry  jsem schopen osobně ovlivnit kvalitu jídla ve velkoprodejně  s tím, jak mohu ovlivnit či zkontrolovat kvalitu potravin návštěvou farmáře na jeho políčku či výrobně??

Farma se při pěstování zeleniny snaží využít přírodu jako partnera, který není zneužíván a ničen, ale respektován a chráněn.

Je důležité, aby půda nevyčerpávala své živiny a stopové prvky, které zelenině dávají chuť, barvu a vůni. Toho docilujeme vhodným zeleným hnojením, kopřivovými a jinými přírodními zálivkami – jíchami apod.

Oprašujeme zapomenuté pěstitelské postupy, které na poli zkoušíme a testujeme. Jedná se o osevní plány, kombinace vzájemně prospěšných a ochraňujících se rostlin, o vliv přírodního hnojení – biologického i rostlinného. Dříve roku 1950 byly všechny potraviny BIO, než se začalo masově používat chemické hnojení a ošetřování.

Cílem farmy je pěstování sezónní zeleniny v bio-kvalitě. Dne 9.7.2012 jsme získali certifikát BIO (k prohlédnutí ZDE:

Na těchto místech si je odběratelé mohou vyzvednout. Více dalších informací je na stránce Bedýnky.

Bedýnku biozeleniny bez chemikálií je možně si objednat zde.

Dotaznik

Členství ve svazu ekozemědělců PRO-BIO

Historie farmy

Aktuální dění na farmě

Aktuální postřeh

Výsledky ankety komentář správy farmy

Májská proroctví a kruhy v obilí (dokument z ČT2)

Náš domov - Film  zde:

Fotografie

Copyright © 2011 - 2019   www.profarmare.cz   |   Všechna práva vyhrazena.